Якщо не захищати зернові культури від шкідників, це спричинить серйозні негативні наслідки. По-перше, до кількісних втрат урожаю. Адже шкідники на кшталт комах і гризунів завдаватимуть значних збитків зерновим культурам, знищуючи чи пошкоджуючи зерна. Це призведе до зниження врожайності та, як наслідок, збитків для сільськогосподарських виробників.
По-друге, без захисту врожай матиме серйозні якісні втрати. Атаки комах знизять якість зерна, зробивши його менш придатним для використання у продовольчій та кормовій промисловості. Це негативно позначиться на рентабельності та конкурентоспроможності сільськогосподарського підприємства. Що робити?
Використовувати комплексний підхід до захисту зернових культур!
Чому такий важливий комплексний підхід:
- Зернові культури зазнають атак різноманітних шкідників, таких як комахи, гризуни та кліщі. Кожен із них має свої унікальні характеристики та способи атаки врожаю. Комплексний підхід дозволяє ефективніше боротися з різними видами шкідників.
- Багато шкідників можуть розвивати стійкість до певних видів інсектицидів чи фунгіцидів (при частому застосуванні однотипних засобів). Комплексний підхід, що включає різні методи та хімічні речовини, знижує ризик розвитку стійкості.
- Крім шкідників, зернові культури наражаються на ризик різних хвороб, викликаних грибками та бактеріями. Комплексний підхід включає застосування протигрибкових і протимікробних засобів для забезпечення повного захисту.
- Комбінування різних методів захисту дозволяє досягти ефективніших результатів за більш економічного використання ресурсів. Це важливо з урахуванням фінансових аспектів сільського господарства.
- Застосування лише хімічних засобів може негативно вплинути на навколишнє середовище та природні екосистеми. Комплексний підхід включає використання більш екологічно безпечних методів і технологій.
- Комплексний захист запобігає можливості повторної появи шкідників та хвороб. Це дозволяє припиняти рецидиви та зберігати стабільність у зерновому виробництві.
Комплексний підхід до захисту зернових культур забезпечує стійку, ефективну та екологічно безпечну систему обробки зерна та дає врожаю надійний захист.
Небулізація — обов’язкова складова ефективного комплексного підходу до боротьби зі шкідниками зернових
Важливо розуміти, що зерно, яке спрямовується на тривале зберігання, без обробки в кількості до 25% через комах-шкідників. А якщо провести небулізацію, вона повністю виключить ризик появи в масі вогнищ зараження.
При цьому проводити обробку краще саме на етапі завантаження культури в елеватор, так як якісно обробити масу в процесі зберігання (що обумовлено особливостями конструкції зерносховища).
Які препарати використовуються при небулізації
КомпаніяДля сої пропонує 2 препарати на базі речовин, які на 100% видаляють із маси шкідників та забезпечують ефект тривалістю від 3 до 12 місяців. Ці препарати сертифіковані, дозволені для використання як в Україні, так і в Євросоюзі. Тому проблем із експортом не буде. Розглянемо їх докладніше.
«Гранпротек, КЕ»
Інсектицид на основі дельтаметрину з контактно-кишковою дією. Ефективний проти всіх видів шкідників комор. Випускається у вигляді концентрату емульсії, яку для використання потрібно розводити з водою.
Препарат гарантує захист від комах на 3-12 місяців. Може застосовуватися для обробки зернових культур і приміщень, де вони зберігаються, спецобладнання.
Знищує всіх комах, здатних завдати шкоди зерновим культурам. Серед ключових переваг препарату:
- Не завдає жодної шкоди продукції, тому що використовується в дозуванні 0,25-0,5 мг/кг (при допустимій нормі 1-2 мг/кг).
- Дозволено для застосування у країнах Євросоюзу. Навіть більше — в ЄС його рекомендують знищити шкідників сільськогосподарських культур (частково — кукурудзи на експорт).
- Чи не позначається на якості зерна (0% вмісту) і не впливає на процеси виробництва харчової продукції.
«Пігрін 50, ХТ»
Рідкий інсектицид з урахуванням пиримифос-метила. Також знищує всі види комор. Може застосовуватись для обробки будь-яких зернових. Не використовується для бобових та олійних.
Чинить на шкідників комплексний вплив. Має контактну дію, що значно збільшує ефективність обробки. Від цього препарату гине 100% комах.
Особливості та переваги «Пігрін 50, ХТ»:
- Діє дуже швидко — ефект досягається лише через 72 години після застосування.
- Має невелику витрату — лише 4-8 літрів на кожні 100 тонн зерна.
- Забезпечує захист культури протягом щонайменше 3 місяців (до року).
- Підходить для застосування на будь-яких механізованих зерносховищах.
Крім того, з обома препаратами можна працювати без ліцензії та бригади фахівців.