5 викликів у зміні вашого ставлення до алкоголю (та як їх подолати)

5 викликів у зміні вашого ставлення до алкоголю (та як їх подолати)

Зробити зміни важко. Зміна нашого ставлення до алкоголю — це великий крок, який супроводжується певними труднощами. У цій статті від Inhumans, ми розглянемо кілька з цих викликів та поділимося деякими можливими способами їх подолання.

Виклик №1: Зустріч із власним дискомфортом

Однією з причин, чому люди п’ють, є прагнення уникнути чогось у своєму житті, що викликає дискомфорт. Алкоголь має знеболюючий ефект, тому, коли ми вирішуємо почати життя без алкоголю, нам доводиться повернутися обличчям до того, чого ми уникали. 

Це може включати в себе вирішення складних життєвих ситуацій, переживання втрати, відчуття емоцій, які ми, можливо, пригнічували, та/або відчуття відсутності мети. Це все речі, з якими алкоголь (на короткий час) може допомогти нам впоратися. Проблема з емоціями та важкими переживаннями полягає в тому, що вони не хочуть, щоб їх ігнорували.

Що ми можемо зробити:

Проблема полягає в тому, що коли ми змінюємо нашу поведінку, нам доводиться зіткнутися з тим, чого ми уникали, і це може бути страшно. Ми можемо стикнутися з невідомим або можемо знати, з чим нам доведеться мати справу. У будь-якому випадку, ми відчуваємо страх, через який доведеться переступити. Для декого з нас це може означати:

  • Дискомфорт від наших емоцій.
  • Переусвідомлення горя чи травми, яку ми думали, що вже подолали.
  • Визначення того, що нас не влаштовує в нашому житті, і пошук нових способів почуватися безпечно в небезпечному світі.

Виклик №2: Потрібен час

Зміни потребують часу. Робити щось по-іншому — складно. Здійснити зміни не так просто. Ми можемо мати всі інструменти та мотивацію у світі, але навчитися бути терплячими до себе — це навичка. 

Потрібен час, щоб зрозуміти, що цей шлях не буде простим. Той факт, що на це потрібен час — це добре. Якби ми могли змінювати свої звички або дії одним клацанням вимикача, у світі не було б ніякої послідовності. Щоб досягти того, чого ви хочете у своєму житті, потрібен час, і це нормально, якщо деякий час це буде дратувати. Це все частина процесу.

Що ми можемо зробити:

Ми повинні змиритися з тим, що зміни потребують часу. Ми повинні визнати і змиритися з думкою, що «тихіше їдеш — далі будеш». Коли ми щось змінюємо, зміни відбуваються в нашому мозку. Цей процес називається нейропластичністю і стосується здатності мозку утворювати нові нейронні зв’язки. 

Це дозволяє нейронам нашого мозку пристосовуватися і вивчати нові реакції на ситуації/зміни або середовище. Тож дозвольте собі мати стільки часу, скільки вам потрібно. Ви і ваш мозок наполегливо працюєте, коли намагаєтесь щось змінити.

Виклик № 3: Управління високими очікуваннями

Коли нам доводиться мати справу з реальністю, що зміни потребують часу, це може призвести до того, що у нас з’являться завищені очікування щодо себе. Ці очікування походять від суспільства, сім’ї, друзів, медичних працівників, від того, як ми самі себе бачимо, і від міфу про те, що досконалість досяжна. Люди недосконалі. Такі вже ми є. Якщо вам трапиться зустріти «ідеальну людину», можливо, ви захочете перевірити, чи вона не робот! Прагнення до того, що ніколи не буде можливим, призводить до того, що ми витрачаємо багато енергії та часу, які можна було б спрямувати на щось інше.

Що ми можемо зробити:

Витратьте трохи часу, щоб зрозуміти, чого ви очікуєте. Запитайте себе:

  • Чи згодні ви з цими очікуваннями?
  • Чи мали б ви такі ж очікування щодо когось, хто вам небайдужий?
  • Чи ці очікування допомагають вам рухатися вперед?
  • Як ви можете змінити чи переосмислити свої очікування щодо себе?
  • Що я очікую, шукаючи способи як кинути пити алкоголь?

Також слідкуйте за тим, звідки походять очікування. Те, як ви ставитеся до себе і свого прогресу, набагато важливіше, ніж те, як до цього ставляться інші. Щоб впоратися з тим, що ми недосконалі, ми повинні бути лагідними з собою та прощати самих себе, коли ми помиляємося.

Виклик №4: Сором заважає

Сором — це цікава емоція. Сором — це звичайний досвід для кожного, хто замислюється над змінами. Іноді сором може бути рушійною силою, що спонукає до змін. Однак, сором допомагає нам лише до певної міри. Якщо сором — це досвід, який вчить нас, що ми недосконалі та негідні, то зміни завжди будуть недосяжними. Це як будувати будинок. Якщо немає фундаменту (віри в себе, бачення себе гідним кращого життя), то що б ми не намагалися побудувати, все одно завалиться. Сором також є основним бар’єром, який заважає нам налагодити зв’язок з тими, хто нас підтримує.

Що ми можемо зробити:

Сором ізолює нас і дає нам хиткий фундамент, на якому ми не можемо будувати для себе інше життя. Щоб подолати його, ми повинні шукати докази того, що ми гідні, що ми заслуговуємо на підтримку і любов. Ми повинні шукати докази того, що ми цінні і що нас цінують, і триматися за це. Знайдіть хвилинку, щоб поміркувати над цим:

  • Хто ті люди у вашому житті, які приймають вас не всупереч вашим недосконалостям, а завдяки їм?
  • Хто з медичних працівників підтримує вас?
  • Хто з друзів та членів сім’ї нагадає вам про вашу цінність?
  • Хто з людей повинен бути включений до вашої команди?

Зберіть тих людей, які вам потрібні, і не бійтеся відсторонитися від людей, які не є корисними.

Виклик №5: Рецидиви сприймаються як невдачі

Падіння з колії може бути частиною подорожі. Очікується, що ви не будете робити все правильно на 100%. Суспільство каже нам, що ми повинні бути досконалими. Тому може бути важко визнати, що стався рецидив, і отримати необхідну підтримку. Часто існує думка, що коли хтось переживає рецидив, він повертається до початкової точки, і вся його важка праця була марною. Таке переконання може бути руйнівним і призводити до безнадії. Цілком логічно, що ми хотіли б триматися подалі від цього досвіду, і іноді відмова від спроб здається безпечнішим варіантом.

Що ми можемо зробити:

Рецидиви — це можливість для навчання і зростання. Тому корисно подумати про те, як багато ви можете дізнатися в цьому процесі. Те, що ви дізнаєтесь, є важливими знаннями, і ви можете використати їх, щоб спробувати ще раз, а також розповісти про це людям, які вас підтримують. Сильна і смілива людина визнає свої помилки і невдачі. Тож визнайте, чого ви вже навчилися, обговоріть це з кимось із вашої команди підтримки і разом визначте ваші наступні кроки.

admin

Related Posts

Чому краще користуватися якісним и економічним вентиляційним обладнанням?

Чому краще користуватися якісним и економічним вентиляційним обладнанням?

Моторні оливи та акумулятори для авто: чому слід обирати тільки найкраще

Моторні оливи та акумулятори для авто: чому слід обирати тільки найкраще

Лучшие причины купить и установить окна пластиковые в Днепре

Лучшие причины купить и установить окна пластиковые в Днепре

Як відкрити ТОВ чи філію в країнах ЄС — 8 практичних порад

Як відкрити ТОВ чи філію в країнах ЄС — 8 практичних порад